15zł taniej za zakupy od 59zł na kod MINXGP60. Ta oferta zniknie za min.

Sklep Oshin.pl - naturalne kosmetyki orientalne | kontakt: 509 929 777 | sklep@oshin.pl

0

Sklep Oshin.pl

Naturalne kosmetyki orientalne

Regulamin sklepu

I. POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Regulamin określa zasady dokonywania zakupów przez kupującego w sklepie prowadzonym przez sprzedającego.
2. Sprzedającym jest sklep internetowy Firma Usługowo-Handlowa Danuta Wilma, który działa pod domeną www.sklep.oshin.pl, z siedzibą w 85-429 Bydgoszcz, ul.Grunwaldzka 179.


II. SKŁADANIE ZAMÓWIENIA

1. Do złożenia zamówienia i zawarcia umowy sprzedaży konieczne jest założenie przez kupującego konta poprzez wypełnienie formularza znajdującego się na stronie internetowej www.sklep.oshin.pl i zalogowanie się do systemu.
2. W przypadku, gdy na formularzu dane klienta będą niekompletne lub sprzedawca poweźmie wątpliwości, co do ich prawdziwości zamówienie nie będzie zrealizowane.
3. Przyjęcie przez sprzedawcę zamówienia potwierdzane jest przesłaniem przez sprzedawcę kupującemu na wskazany przez niego e-mail potwierdzenia przyjęcia zamówienia.
4. Jeśli kupujący chce odwołać zamówienie musi skontaktować się z przedstawicielem sprzedawcy pod numerem telefonu +48 509 929 777, lub mailem na adres: sklep.oshin@gmail.com
5. Sprzedawca zastrzega, iż nie można odwołać zamówienia, jeśli towar został już wysłany do kupującego.
6. W przypadku braku towaru w magazynie sprzedawcy lub znacznej zmiany cen sprzedawca skontaktuje się z kupującym, aby indywidualnie ustalić termin realizacji zamówienia lub zaproponować inny produkt dostępny w sprzedaży.
7. Wszystkie podane na stronie www.sklep.oshin.pl ceny są cenami brutto i zawierają podatek VAT.
8. Ceny są wiążące w chwili składania zamówienia.
9. Sprzedający zastrzega sobie prawo do zmiany cen produktów umieszczonych w domenie www.sklep.oshin.pl, wprowadzania oraz odwoływania ofert promocyjnych.
10. Kupujący może składać zamówienia 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.


III. REALIZACJA ZAMÓWIEŃ

1. Wysyłka realizowanych zamówień następuje za pośrednictwem firmy kurierskiej albo poczty polskiej tylko w przypadku karnetów (list polecony).
2. Sprzedający wysyła zakupiony towar po dokonaniu przez kupującego pełnej zapłaty za towar. Sprzedający czeka 5 dni  roboczych na wpływ należnej kwoty, po tym czasie zamówienie jest anulowane. Przesyłki pobraniowe wysyłane są tylko za zamówienia do kwoty 500 zł.
3. Kupujący winien zwrócić należytą uwagę na stan przesyłki przy jej odbiorze, w szczególności czy przesyłka nie została uszkodzona lub zniszczona.
4. W razie uszkodzenia lub zniszczenia przesyłki podczas transportu, należy w obecności pracownika firmy kurierskiej sporządzić protokół szkody, zawierający datę i godzinę doręczenia przesyłki, imiona i nazwiska osób sprawdzających zawartość przesyłki, jej zawartość i stan, w jakim dotarła. Protokół ten należy przesłać do siedziby sprzedającego.
5. W przypadku nieobecności kupującego przy pierwszej próbie doręczenia, kurier pozostawia awizo z informacją, w jakim czasie i gdzie można odebrać przesyłkę. Dostawa awizowanej przesyłki dokonywana jest bezpłatnie. Każda następna próba doręczenia jest płatna. Koszty te ponosi kupujący. W przypadku nieudanych prób doręczenia, towar zostaje zwrócony do magazynu sprzedającego. Ponowne dostarczenie towaru będzie możliwe po zapłaceniu kosztów wynikających ze zwrotu towaru. W przypadku rezygnacji z ponownego wysłania towaru, kupujacy zwraca jedynie koszty związane z dostarczeniem i zwrtotem towaru.
6. Możliwy jest odbiór osobisty towaru w sklepie stacjonarnym prowadzonym przez firmę F.U.H. Danuta Wilma, pod adresem sklepu: 85-429 Bydgoszcz, ul. Grunwaldzka 179 (Centrum Masaży OSHIN) wyłącznie po uprzednim telefonicznym, bądź mailowym umówieniu terminu odbioru towaru.


IV. KOSZTY PRZESYŁKI

Koszty przesyłki ubezpieczonej (tylko przesyłka krajowa), w zależności od wagi kształtują się następująco:

1. Przesyłka kurierska- przelew (przedpłata):

paczka do 2 kg – 13,00 zł
paczka do 5 kg – 14,50 zł
paczka do 10 kg- 15,00 zł
paczka do 15 kg- 18,00 zł
paczka do 30 kg- 19,00 zł
paczka do 40 kg- 40,50 zł

2. Przesyłka kurierska – pobranie (do 500 zł):

paczka do 2 kg – 16,70 zł
paczka do 5 kg – 17,80 zł
paczka do 10 kg- 18,50 zł
paczka do 15 kg- 21,00 zł
paczka do 30 kg- 21,70 zł
paczka do 40 kg- 44,50 zł

3. przesyłka kurierska o niestandardowych wymiarach – kontakt ze sprzedawcą.
4. przesyłka pocztowa polecona priorytetowa – dotyczy tylko zakupu karnetów upominkowych, voucherów.
5. ceny przesyłek uzależnione są od wagi, rodzaju i gabarytu paczki. Ostateczna cena podana jest Kupującemu do zaakceptowania przed wysyłką. Sprzedający nie pobiera dodatkowych prowizji ani opłat za pośrednictwo i wysyłkę towaru.
6. przesyłka za granicę- kontakt ze sprzedawcą.


V. CZAS DOSTAWY

1. Przesyłki krajowe – czas realizacji zamówienia wynosi 5-15 dni roboczych. Jeżeli zamówienia dokonano w dniu poprzedzającym dzień wolny od pracy lub w dniu wolnym od pracy (sobota, niedziela, święta), to czas realizacji zamówienia ulega wydłużeniu o ilość dni wolnych od pracy. Jeżeli zamówienia dokonano po godzinie 15.00, czas realizacji ulega wydłużeniu o 1 dzień roboczy.
2. Przesyłki do krajów UE – czas realizacji zamówienia wynosi 5- 15 dni roboczych. Wysyłka tylko po dokonaniu wpłaty za zamówiony towar oraz przesyłkę.
3. Czas realizacji zamówień – ulegnie wydłużeniu, w przypadku gdy sprzedający nie posiada zamówionego towaru na miejscu. Czas dostawy, w takiej sytuacji będzie ustalany z klientem indywidualnie.


VI. PŁATNOŚCI

Kupujący może wybrać następujące formy płatności:
1. Płatność przelewem na konto bankowe:
F.U.H. Danuta Wilma,
mBank: 78 1140 2004 0000 3402 7702 7659
Tytułem: Nr zamówienia (ID)
2. Gotówką przy odbiorze przesyłki (dotyczy zamówień do 500 zł)
3. Odbiór osobisty – płatność następuje w momencie odbioru towaru w sklepie stacjonarnym, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym bądź mailowym.


VII. REKLAMACJE/ ZWROTY.

1. Sprzedawca ma obowiązek dostarczenia towaru bez wad, kupującemu przysługuje prawo do reklamacji.
2. Reklamacja winna być złożona na piśmie (dopuszcza się e-mail) w terminie maksymalnie do 7 dni roboczych od otrzymania towaru.
3. Przed wysłaniem towaru kupujący powinien skontaktować się ze Sklepem w celu ustalenia terminu wysłania towaru.
4. Złożona reklamacja powinna zawierać kserokopię dowodu zakupu, wypełniony formularz reklamacji/zwrotu oraz kartę gwarancyjną, (jeśli została dołączona do produktu). Reklamacje, które nie zawierają powyższych danych nie podlegają rozpatrzeniu.
5. Reklamowany towar powinien zostać przesłany w opakowaniu umożliwiającym bezpieczny transport. Dopuszczalne jest zastosowanie opakowania zastępczego, jednak musi ono gwarantować odpowiednią ochronę podczas transportu.
6. Reklamowany towar powinien być kompletny.
7. Do reklamowanego towaru powinien zostać dołączony opis uszkodzeń wraz z podaną sytuacją, kiedy, (w jakiej sytuacji) dana usterka wystąpiła; opis taki winien być jak najbardziej dokładny.
8. Koszty wysyłki i ubezpieczenia reklamowanego towaru ponosi kupujący. Sklep nie przyjmuje przesyłek odsyłanych za pobraniem.
9. Sprzedający poinformuje kupującego, o uwzględnieniu, względnie odrzuceniu reklamacji w terminie 10 dni od momentu otrzymania przesyłki reklamacyjnej.
10. Reklamowany towar jest odsyłany kupującemu w terminie 7 dni od rozpatrzenia reklamacji. Jeśli reklamacja zostanie uznana, koszt przesyłki pokrywa Sprzedający. Jeżeli reklamacja nie zostanie uznana, koszt przesyłki pokrywa kupujący.


VIII. PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY

1. Mają Państwo prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 7 dni roboczych od złożenia zamówienia bez podania jakiejkolwiek przyczyny.

2. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 7 dni roboczych od dnia w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy.

3. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas, sklep internetowy Firma Usługowo-Handlowa Danuta Wilma, który działa pod domeną www.sklep.oshin.pl, z siedzibą w 85-429 Bydgoszcz, ul.Grunwaldzka 179, email: centrum.oshin@gmail.com, o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą lub pocztą elektroniczną).
4. Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.
5. Sprzedający niezwłocznie przesle konsumentowi na trwałym nośniku (pismo wysłane pocztą lub pocztą elektroniczną) potwierdzenie otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy.
6. Zgodnie z artykułem 38 pkt 5 Ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje konsumentowi w wypadkach w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu.
Zwracamy na to szczególną uwagę ponieważ dotyczy to znacznej części sprzedawanych przez nas towarów np. kosmetyków, suplementów diety itd. Dlatego jeżeli chcecie Państwo odstąpić od umowy nie należy otwierać szczelnych opakowań tych produktów. Powyższe nie narusza prawa do reklamacji ze względu na wadę produktu.
7. W razie odstąpienia od umowy umowa jest uważana za niezawartą.


IX. SKUTKI ODSTĄPIENIA OD UMOWY

1. W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy z której Państwo zrezygnowali.
2. Proszę odesłać lub przekazać nam rzecz niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 7 dni roboczych od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy.
3. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 7 dni roboczych.
4. Będą Państwo musieli ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy.
5. Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.


X. OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

1. Kupujący – w chwili składania zamówienia wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez sklep, zgodnie z obowiązującymi przepisami, a w szczególności z ustawą o ochronie danych osobowych oraz ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
2. Udostępnione dane osobowe są przetwarzane przez Sklep wyłącznie w celu należytego wykonania umowy sprzedaży.


XI. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1.W sprawach nieuregulowanych w niniejszym regulaminie stosowane będą w pierwszej kolejności przepisy Kodeksu Cywilnego oraz ustaw szczególnych regulujących sprzedaż konsumencką.
2. W przypadku rozbieżności lub sporów dotyczących postanowień regulaminu, Strony zobowiązują się do rozwiązania ich na drodze polubownej. Kolejnym etapem jest Stały Polubowny Sąd Konsumencki. Niezbędne informacje znajdują się na stronie internetowej pod adresem http://www.wiih.internetdsl.pl/sad.htm . W przypadku gdyby starania te nie przyniosły rezultatu dalsze czynności regulują przepisy wymienione w części XI punkt 1 regulaminu.
3. Regulamin jest również dostępny na stronie sklepu internetowego.
4. Regulamin wszedł w życie w dniu 25.12.2014 roku.